Fukuyama a magyar választások után: ébresztő, EU
A világ leghíresebb és legelismertebb élő filozófusa és politikai gondolkodója is megszólalt a harmadik Fidesz-kétharmad után.
A világ leghíresebb és legelismertebb élő filozófusa és politikai gondolkodója is megszólalt a harmadik Fidesz-kétharmad után.
Donald Trump meglepő választási győzelme nemcsak az USA-ban jelent vízválasztót, hanem az egész világpolitikában – írja a Financial Times című brit napilapban az ismert amerikai politológus, Francis Fukuyama. Szerinte a populista nacionalizmus veszélyes korszakába léphet a világ.
Fukuyama felháborodott az illiberális államon. Mi megettük nagy kanállal.
Magyarország a gyors demokratikus átmenet modellje volt 1989-ben, azóta azonban csalódni kellett benne - mondta Francis Fukuyama világhírű filozófus és politológus a Figyelőnek adott interjújában.
A kínai politikai rendszer "előbb vagy utóbb szétrobban", mert túlságosan merev, és nem tudja elviselni a közösségi portálok, például a Vejpo (Sina Weibo) fokozódó nyomását - állította Francis Fukuyama amerikai filozófus, politológus pénteken a francia hírügynökség Géopolitique című blogjának adott interjúban.
Matolcsy Györgyben van valami teljesen unortodox: sokat olvas, és ezt hétről hétre meg is osztja a Heti Válasz...
Simonyi András volt amerikai nagykövet a Johns Hopkins Egyetem Haladó Nemzetközi Tanulmányok Paul H. Nitze Intézetének (Paul H. Nitze School of Advanced International Studies - SAIS) transzatlanti kapcsolatokat kutató központjának új ügyvezető igazgatója.
Újabb Magyarországgal kapcsolatos írást közölt a The American Interest oldalán Francis Fukuyama világhírű filozófus és politológus; ebben a korábbi írására érkezett reakciókra ad választ.
Nem maga az új alkotmány és a benne foglaltak jelentik a problémát Magyarországon, hanem az, hogy Orbán Viktorban és a Fideszben már senki nem bízik, hogy felelősségteljesen használná a hatalmát - írja Francis Fukuyama világhírű filozófus és politológus egy amerikai folyóiratban. A Stanford Egyetem professzora a brit kormányzati rendszerrel hasonlítja össze a magyar alaptörvényt, és messzemenő következtetésekre jut.
Immanuel Wallerstein, Francis Fukuyama és Samuel Huntington gondolatai az előttünk álló évszázadról.